to top

Magiczne miejsce na krawędzi Europy

wycieczka do Irlandii Północnej

Może się zdziwisz, jeśli powiem, że wycieczka do Irlandii Północnej może być doskonałym wyborem na wakacje.

O tej porze roku pogoda jest tam dość przyjemna, znajdziesz dużo słonecznych dni a temperatura jest na tyle znośna, że nie odczuwa się nieprzyjemnego wiatru i deszczu, który prawie na pewno można tam zastać.

 

A gdzie dokładnie?

 

Są takie miejsca na ziemi o których można powiedzieć, że to jest właśnie koniec świata. Jednym z takich miejsc jest wybrzeże klifowe na którym znajduje się Carrick-a-Rede Rope Bridge w Północnej Irlandii. Stoisz na niewielkim skrawku ziemi, w dole wielki klif a w oddali wszechogarniająca otchłań oceanu i dodatkowa świadomość, że jesteś na krawędzi europy dodaje temu miejscu niezwykłej magii.

Most łączy wybrzeże z oderwanym od niego klifem, jego długość to 20 metrów i stoi na wysokości 30 metrów. Choć Carrick-a-Rede Rope Bridge nie jest szczególnie długim mostem, to jednak cały czas się buja pod wpływem wiatru, którego w Irlandii nie brakuje oraz kroków gdy się po nim przemieszczasz. Przejście po nim było dla mnie jak i innych turystów nie lada wyzwaniem. Jeśli lubisz adrenalinę, to miejsce jest dla ciebie.

Pierwszym punktem wycieczki w tamtą część świata zwykle jest Giant`s Causeway czyli Grota Olbrzyma, która została wpisana na listę UNESCO. Grota to kamienne kolumny bazaltowe, które wyglądają jakby były jednakowe. Zostały utworzone na skutek erupcji wulkanicznej. I choć również jest to niezwykłe miejsce, mnie osobiście bardziej uwiódł Carrick-a-Rede Rope Bridge.

Jeśli planujesz wakacje i szukasz oryginalnego doświadczenia, masz dość zatłoczonych kurortów, słonecznych oparzeń, i leżenia na plaży to miejsce będzie dla ciebie i twojej rodziny idealne. Bo przecież Europa to nie tylko Hiszpania, Włochy, Grecja itd. Warto pomyśleć o innych miejscach wartych odwiedzenia.

Poniżej kilka zdjęć, z naszej wycieczki na ten właśnie most. Zdjęcia były robione dawno temu, zwykłym kompaktem, kiedy jeszcze w ogóle nie interesowałam się fotografią a mimo to widoki zapierają dech w piersiach.

Szczerze polecam to miejsce.

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

wyprawa do Irlandii Północnej

 

BeataAnna

Be Inspired. Be Brave.

 • Barbara

  Byłam na tym wybrzeżu. Polecam wszystkim by odwiedzili te miejsca. Jak widać, po zdjęciach bardzo urokliwe miejsce. =D Myślę jednak, że zdjęcia nie oddają w pełni tego co się tam dzieje. Zapraszam do sprawdzenia mojej strony, co prawda nie poruszam w nim kwestii wycieczek lecz pięknych stylizacji. Dodatkowo na każdą wycieczkę potrzebne są buty. Dlatego też czemu by nie skorzystać? Jeśli planujesz wakacje i szukasz oryginalnego doświadczenia, masz dość zatłoczonych kurortów, słonecznych oparzeń, i leżenia na plaży to potwierdzam, że to miejsce będzie dla ciebie i twojej rodziny idealne. Pamiętajmy, iż Europa to nie tylko Hiszpania, Włochy, Grecja itd.

  25 lipca 2017 at 6:03 am Odpowiedz
 • zoio.pl

  Przepiękne miejsce! Irlandia zawsze nastraja mnie pozytywnie, kiedyś będę musiała tam się wybrać ponownie.

  Pozdrawiam wszystkich, i zapraszam do mnie

  21 lipca 2017 at 7:31 am Odpowiedz

Leave a Comment