to top

Najpiękniejszy prezent jaki dostałam na Dzień Kobiet

przyjście na świat dziecka

Piszę o tym z opóźnieniem, musiałam pozbierać tych parę dni w nową rzeczywistość i ogarnąć to co właściwie się stało. Całkowite wywrócenie mojego świata do góry nogami, czy podołam? Czy dam radę? Już zapomniałam jak bardzo przyjście na świat dziecka zmienia twoje życie.

przyjście na świat dziecka

Od teraz ta kruszynka jest całym moim światem, nocą i dniem, wypełnia każdą chwilę i każdą myśl, tak długo byłam sobą a teraz mam być nim, jego potrzebami, płaczem, uśmiechem, totalnie mnie zniewolił, czy tego chciałam? Tak jestem gotowa oddać mu wszystko; szczupłe ciało, które powoli zabierał w ostatnich dziewięciu miesiącach, piersi obdarte z intymności, wystawione na pokaz i wyłącznie na jego użytek i czas dla siebie, kiedy każde jego kwilenie zrywa mnie na nogi.

 

Jeśli kiedykolwiek czekałam na właściwy  moment przyjścia na świat dziecka, myślę, że to jest właśnie tu i teraz, ten czas – „Chwilo trwaj”. Bardziej dorosła, mądrzejsza o kilka błędów, na pewno cierpliwsza i spokojniejsza, moje myśli skupione na dawaniu a nie tylko braniu i własnych uciechach. Późne macierzyństwo przeżywa się inaczej, lepiej – tak mówią, ja się z tym zgodzę, mam 35 lat zostałam drugi raz matką.

 

Głaszczę jego maleńką, kruchą główkę nie mogąc pojąć jak z małego pęcherzyka powstał taki stworek? Z silnymi rączkami zaciśniętymi w piąstkę, ruchliwie kopiącymi nóżkami. Nie mogę się napatrzyć na jego małe paluszki i ogarnia mnie strach jak wielka odpowiedzialność została mi powierzona. Jak mam nauczyć go życia sama do końca go nie rozumiejąc? Czy go nie skrzywdzę? Mała, krucha istotka w moich ramionach powierzona ot tak…zwyczajne, bez fajerwerków a ja mam wrażenie jakby cały świat świętował.

 

”Tylko proszę zostań tu na zawsze, bo już nie wyobrażam sobie siebie bez ciebie. I będę drżała każdego dnia, by nic ci się nie stało, będę marudzić, zrzędzić, ostrzegać, zabraniać z czysto egoistycznych pobudek- nie umiałabym już żyć gdyby ciebie zabrakło”.

 

Całuję twoje maleńkie stópki totalnie rozczulona i zniewolona, jesteś cudem, Dziękuje Boże !

 

przyjście na świat dziecka

 

 

BeataAnna

Be Inspired. Be Brave.

Leave a Comment