to top

Kobieta w ciąży – jak nie zostać bohaterką

Prawie mi się udało ! Ja kobieta w ciąży przez sześć miesięcy byłam bohaterką, ale w ostatnich dwóch ciało odmawia posłuszeństwa. Musiałam zwolnic. Koniec z obsesyjnym sprzątaniem, gotowaniem co najmniej na miarę „masterchefa”, bycia strażnikiem rzeczy na swoich miejscach w domu, gonitwą za sprawami, planowaniem itd.

Ja – kobieta w ciąży leżę na kanapie tydzień, długo już, tak mi się wydaje. Chciałam być silna, pokazać światu i sobie, ze się da. Ja i słabość przecież wogóle się nie znamy.

Chciałam chodzić do pracy cały czas, być aktywną aż do rozwiązania, ale poległam, bolą mnie plecy i sapię, czuję ostry ból przy każdym ruchu. Tak więc leżę sobie bezczynnie, jeszcze nie do końca przekonana co do konieczności tego, jeszcze walcząca z myślami, a może dam rady umyć podłogę?

Przychodzi i chwila zadumy, tak 2016 to był dobry rok. Zrealizowałam swoje cele, jednym z nich było założenie tego oto bloga, najpierw musiałam jednak zdać egzaminy (pierwszy, najważniejszy cel), które  dadzą mi uprawnienia do bycia kwalifikowanym finasistą, ale zdałam i od strony kariery zawodowej jestem na pewnej pozycji. Tylko, ze teraz to wszystko nie jest ważne.

Przechodzę zatem z roku aktywnego w pasywny początek roku 2017. Przynajmniej tak  będzie do porodu, a potem znów będę mogła bawić się w „Wonder Woman”.

Tak naprawdę cieszę się z czasu, który teraz mam, mogę zwolnić i złapać oddech, brakowało tego w ostatnich latach i czekam na czas, który będę mogła spędzić z maleństwem.

Postaram się znieść jakoś te błogie chwile lenistwa, po narodzinach dziecka będę mogła jej tylko z sentymentem wspominać. W końcu lenistwo wcale nie jest słabością, gdy tylko na nie zasłużymy.

 

* Zatrzymaj się czasem. Zatrzymaj się i pozwól, żeby ogarnęło cię uczucie cudowności. To właśnie chcę ci powiedzieć o spokoju. Czujesz spokój wobec tych gór. Posłuchaj przez kwadrans ciszy, usłysz ją. Posłuchaj ciszy!

Tiziano Terzani – Koniec jest moim początkiem

 

BeataAnna

Be Inspired. Be Brave.

Leave a Comment