to top

Chcesz szybko schudnąć po ciąży? – Przestań popełniać te błędy

jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią

Stan przed pójściem na porodówkę +25 kg, stan po porodówce +21 kg. A mówili ze po porodzie schodzi z ciebie 10 kg. Jakoś nie zeszło.

Stan po dwóch miesiącach od porodu – tylko 4 kg na plusie. Stan po trzech miesiącach – szczuplejsza niż przed ciążą. Jak to zrobiłam karmiąc piersią? Przestałam popełniać kilka błędów.

 

Jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią?

 

W ciąży pozwoliłam sobie na bardzo wiele. Nie byłam instagramową fit przyszłą mamą, nie byłam Lewandowską a zdrowe odżywianie wsadziłam sobie w cztery litery. Choć w głębi umysłu wiedziałam, że przyjdzie mi za to zapłacić po porodzie, dałam sobie całkowity luz. Totalny bunt wobec panującej mody bycia szczupłym w ciąży.

Ja byłam chuda od zawsze. Ale nie z tych chudych co mają super geny i mogą jeść wszystko, moja chudość to ciężka praca czyli wieczna dieta. Byłam wyznawcą Kate Moss i jej słynnego „nic nie smakuje lepiej niż chudość”. Moja motywacja w tej kwestii była ogromna i nic nie było jej w stanie zakłócić.

Podobno kobieta w ciąży tyje najbardziej w ostatnich miesiącach, gdzie tam… Ja tyłam całą ciąże. Oj, jak ja chciałam mieć nudności, takie, żeby było mi nie dobrze na widok jedzenia. I owszem odrzucało mnie, ale tylko od zdrowej żywności. Od początku ciąży miałam ogromny apetyt na wielkie, tłuste hamburgery – wiecie, takie co z nich ser i majonez wylewa się bokami.

I tak sobie rosłam i rosłam razem z moim maluszkiem. Od drugiego semestru przestałam się już ważyć, bo i po co się dołować. Wyczerpałam limit książkowego przybrania na wadze w ciąży już na początku drugiego trymestru. Wtedy miałam to wszystko gdzieś.

Otrzeźwienie z tego stanu rzeczy przyszło bardzo szybko po porodzie, kiedy nadal wyglądałam jak słoń. Nie wiem doprawdy czego się zresztą spodziewałam, że ten cały tłuszcz też urodzę?

Kiedy po porodzie nadal musiałam chodzić w ciążowych ubraniach, na które już nie mogłam patrzeć, to od razu dostałam motywacyjnego kopa. Tylko jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią?

Zaczęłam dużo czytać jak szybko schudnąć po porodzie, ale nie znalazłam skutecznych dla mnie wskazówek. Wszędzie raczej bardzo zachowawcze porady w stylu „skup się na dziecku, o odchudzaniu pomyślisz później” Dla mnie brzmi to jak skup się na dziecku, przestałaś być człowiekiem. Nie wiedziałam zupełnie jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią.

Pierwszy błąd, który popełniają kobiety zaraz po porodzie.

 

  • Przestają myśleć o sobie a wszelkie decyzje związane z własnym wyglądem odkładają właśnie na później. Tylko, że na kiedy? Bo z mojego doświadczenia wynika, że jeżeli nie popatrzysz w lustro od razu po porodzie i nie postanowisz czegoś ze sobą zrobić, to „później” może nigdy nie nastąpić. Lepiej zacząć od razu małymi kroczkami, np. jeść więcej owoców a zrezygnować z pieczywa, porzucić słodycze albo rozłożyć obiad na dwa posiłki. Zacznij robić cokolwiek w kierunku zmiany diety – od razu po porodzie. Tak mam na myśli, pierwszy dzień, jeśli o to pytasz.

 

Drugi błąd jeśli karmisz piersią i przeczytałaś, jak to szybko się chudnie

 

  • Dziecko wysysa z ciebie nagromadzony tłuszcz – otóż to prawda. Stwierdzam po sobie, karmienie piersią działa jak odkurzacz na twój nagromadzony tłuszcz, ale jest jedno ale. Nie schudniesz podczas karmienia piersią jeśli wsysasz codziennie to co twój maluch z ciebie wysysa. Ja wprowadziłam sobie zbilansowana dietę podczas karmienia i ja i mój maluch czuliśmy się świetnie.

 

Trzeci błąd to ograniczenie produktów, które możesz jeść karmiąc piersią

 

  • Obecnie mówi się, ze nie ma listy produktów zakazanych. Spokojnie możesz jeść obiad taki sam jak inni domownicy, twoja dieta nie musi się ograniczać do gotowanych na parze warzyw i chudego mięsa. Po prostu sięgaj po to, na co masz ochotę, a jedynie odstaw zupełnie słodycze. Sama zobaczysz jak twoje dziecko reaguje na różne pokarmy spożywane przez ciebie. W moim przypadku nie było żadnej złej reakcji u dziecka, a jadłam naprawdę przeróżne rzeczy : kapustę, truskawki, pomarańcze, w pełni też korzystałam z sezonu grilowego. Jeśli twoje dziecko ma mieć kolki, to i tak je będzie miało bez względu na twoją dietę.

 

Czwarty błąd – kofeina. Szkodzi dziecku i to jest święta prawda

 

  • Jakby nowym matkom było mało to zabrano nam jeszcze kawę z samego rana. A jak wiadomo rano dla matki może być bardzo wcześnie a nawet przeplatać się z nocą. Dla dobra dziecka unikaj kofeiny, ale nic się nie stanie jeśli wypijesz sobie malutką, chudziutką kawę z mlekiem raz dziennie. Dla mnie ta mała kawa ratowała mi dzień i była odrobiną przyjemności, jedyną jaką mogłam sobie zafundować w trudach macierzyństwa. Dzięki wypiciu kawy nie sięgałam po słodycze, które zwykle matkom rekompensują zmęczenie. Wiadomo, im bardziej jesteśmy, zmęczeni, niewyspani tym częściej sięgamy po cukier.

 

Piąty błąd to unikanie długich spacerów ( które są świetnym ćwiczeniem dla całego ciała)

 

  • Unikasz spacerów z niemowlęciem w obawie, że zacznie być głodne i krzyczeć w niebogłosy a ty nie będziesz mogła nigdzie nakarmić. Na początku rzeczywiście dziecko należy karmić na żądanie, u mnie to było nawet co godzinę. Nie zniechęciło mnie to jednak do długich spacerów. Opracowałam sobie wygodną „ścieżkę” tak by być blisko miejsc gdzie mogę wstąpić i nakarmić. U mnie był to park w pobliżu centrum handlowego.

 

Dlatego drogie matki koniec wymówek, że ciężko, że karmię, że nie ma gdzie spacerować. Chcesz schudnąć – musisz się zmobilizować i nie traktować dziecko jako przeszkodę do zgrabnej sylwetki. Wszystko to kwestia dobrej organizacji, zdrowego podejścia i nie odkładania diety na później.

 

Może masz jakieś inne doświadczenia jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią? 

 

jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią

jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią

jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią?

Fajny artykuł na podobny temat możecie przeczytać też tutaj i tutaj

 

Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów lub zwyczajnie podobał ci się ten post to:

lub polub i udostępnij ten post.

BeataAnna

Be Inspired. Be Brave.

  • Jagoda Szymańska

    Zdecydowanie liczyć i nie bawić się w drakońskie diety. Im mniej się bawimy w cuda tym lepiej dla nas a. Warto dbać o siebie zawsze.

    21 września 2017 at 9:55 am Odpowiedz

Leave a Comment